Uczniowie klas II A i II B z okazji Dnia Dziecka odwiedzili Zielone Centrum Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Opole. Tematem przewodnim zajęć był las. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji o życiu lasu jako ekosystemu. Poznały podstawowe funkcje lasu, roślinność i zwierzęta leśne. Dowiedzieli się na czym polega praca leśnika. Z zaciekawieniem obejrzały zgromadzone w Centrum eksponaty przyrodnicze. W pięknym pokazie multimedialnym uczniowie mieli okazję obserwować, jak zmienia się życie w lesie w ciągu czterech pór roku. Podsumowaniem zajęć był quiz wiedzy o przyrodzie. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci otrzymały książeczki edukacyjne o lesie i słodycze.

Wiesława Papkalla