Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku DANUTA KŁYSIŃSKA otrzymała niezwykle zaszczytne wyróżnienie - NAGRODĘ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ. To pierwsza taka nagroda przyznana dyrektorowi szkoły w naszej gminie od blisko trzydziestu lat. Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystapiły władze gminy Ozimek. W następnym etapie wniosek przeszedł ostrą selekcję w Kuratorium Oświaty w Opolu i został przesłany do Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie, po rozpatrzeniu wielu wniosków, które wpłynęły z całego kraju, postanowiono wyróżnić dokonania właśnie dyrektora PSP nr 1 w Ozimku.

Tak, jak powiedziała dyrektor Kłysinsk, to  nagroda, która potwierdza wspaniałe osiągnięcia dzieci i  wysoki poziom nauczania w "JEDYNCE" , jest po części nagrodą sumiennych uczniów, efektywnych nauczycieli i wspierających rodziców. To również ogromne wyróżnienie dla gminy Ozimek na tle województwa i kraju ! GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Danuta Kłysińska