Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w kolejnym spotkaniu filmowym - Kino Na Temat. Tym razem nasza młodzież zobaczyła poruszający serca film "Mecz życia", który opowiadał historię chorej na białaczkę dziewczynki. Scenariusz opiera się na znanej książce byłego nauczyciela Jacques’a Vriensa, który tak naprawdę opowiada historię jednej ze swoich uczennic. Książka doczekała się kilku adaptacji filmowych.

Film był niezwykle wzruszający, pokazuje, co tak naprawdę jest najważniejsze w naszym życiu. Przesympatyczna bohaterka filmu ANJA, z dnia na dzień traci zdrowie, ale zachowuje przy tym wiele optymizmu i wewnętrznej radości. Jest energiczna, przyjazna, uczuciowa i świetnie gra w piłkę nożną. Ta pasja pomaga jej przetrwać najtrudniejsze chwile, pomaga zmieniać nastawienie otoczenia i jest z nią do samego końca króciutkiego życia.  Ten film nie jest łatwą "sieczką", opowiada o współczuciu, uczy empatii, wielu uczniów i nauczycieli bardzo się wzruszyło.  Film został omówiony przez psychologa, a uczniowie mogli się wypowiedzieć na jego temat oraz zagłosować nad postawami. Film motywuje do refleksji nad systemem wartości, do zastanowienia się nad sobą!