Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest 16 listopada. Z tej okazji uczniowie klasy II B uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji przygotowanej przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ozimku – Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Tematem przewodnim lekcji były baśnie Andersena. Na początku pani Wiesława Piechaczek przybliżyła dzieciom postać autora opowiadając o jego ciężkim dzieciństwie oraz podała kilka ciekawostek z jego życia. Następnie na podstawie obrazków dzieci rozpoznawały tytuły bajek. Z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai pani Wiesia przeczytała bajkę „Brzydkie kaczątko”, która stała się inspiracją do rozmowy na temat tolerancji. Uczniowie w rozmowie kierowanej szukali wytłumaczenia pojęcia „tolerancja”, podawali przykłady zachowań tolerancyjnych oraz oceniali prezentowane sytuacje. Z przygotowanymi zadaniami świetnie sobie poradzili. Po powrocie do szkoły dzieci wykonały kolorowe ilustracje do wysłuchanej bajki.

Dziękujemy pani Wiesławie Piechaczek za ciekawą i pouczającą lekcję.

Wiesława Papkalla