Rekrutacja na rok szkolny 2023/24

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji na rok szkolny 2023-24 zamieszczonymi w zakładce BIP

19 października uczniowie klasy 2Ai 3A wybrali się z wizytą do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Muzyczną przygodę rozpoczęliśmy od udziału w warsztatach. Podczas warsztatów ” Wszystko gra - czyli poznajemy instrumenty”   uczniowieposzerzyli swoją wiedzę o wybranych instrumentach muzycznych, m.in. o ich pochodzeniu, budowie, konstrukcji i możliwościach wykorzystania. Dzieci wysłuchały opowieści o tym, czym są instrumenty muzyczne, jaki jest ich podział oraz zobaczyli   niektóre z nich. Na zakończenie wystąpiła na scenie orkiestra  złożona z wszystkich uczestników zajęć i zagrała wspólnie na instrumentach perkusyjnych.

Drugie warsztaty odbyły się w studio nagrań. Na początku poznaliśmy  podstawowe terminy związane ze studiem nagrań i nazwy zawodów osób w nim pracujących.Podczas rozgrzewki logopedycznej ćwiczyliśmy narządy mowy, aby na koniec uczestniczyć we wspólnym nagraniu słuchowiska na podstawie wiersza „Ryby, żaby i raki” Jana Brzechwy. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i super zabawa.

Na zakończenie zwiedziliśmy Muzeum Piosenki Polskiej, gdzie za pomocą elektronicznych przewodników i dotykowych ekranów każdy mógł posłuchać polskich piosenek i zapoznać się z biogramami artystów oraz obejrzeć zdjęcia lub pamiątki.

 

Wiesława Papkalla, Daria Bejm

Załączniki:
Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry