W dniu 26.09.2016 uczniowie klasy VI a wzięli udział w ciekawej lekcji plenerowej "Wokół stawu" zorganizowanej w Ośrodku Zarybieniowym PZW Poliwoda w Biestrzynniku przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu oraz Agencję Rynku Rolnego.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Wiesława Misia, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o życiu w stawie oraz wokół niego, ponadto opisywała uroki wędkarstwa. Po zajęcia teoretycznych dzieci miały możliwość wykorzystania w praktyce swoich umiejętności wędkarskich, gdyż odbyły się zawody wędkarskie. Zabawa była fantastyczna, zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców,  wzbudziła ogromne emocje i wyzwoliła ducha rywalizacji wśród dzieci. Zwycięzcy zawodów otrzymali nagrody, a pozostali uczniowie drobne upominki.

Agnieszka Kaczmarek