W tym roku w naszej szkole dzień św. Marcina obchodziliśmy w sposób trochę nietypowy. W dniu 15.11.2016 z uczniem Bartoszem Szatkowskim przebranym za świętego Marcina odwiedziliśmy wszystkie klasy, częstując każdego ucznia pysznym rogalikiem świętomarcińskim.

W szkole została przygotowana gazetka, która przedstawiała życie i dokonania świętego Marcina. Na zajęciach języka niemieckiego w tym dniu dzieci poznały i omówiły legendę oraz wykonały prace plastyczne przedstawiające postać św. Marcina.

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie dobroć i wsparcie innych osób. Dlatego kierujemy ogromne podziękowania i wyrazy ogromnego szacunku dla mam naszych uczniów: Mariety Szatkowskiej, Kamilli Pytel, Grażyny Pytel oraz państwa Szuszczyńskich którzy zawsze nas wspierają i pomagają. Takie postępowanie jest godne naśladowania. Pokazuje też, że nawet w dzisiejszych czasach, gdzie każdy goni za swoim dobrem, są takie „św. Marciny”, które potrafią dzielić się z innymi tym, co mają – ogromnym sercem i dobrocią.

Aneta Woźnica, Grażyna Świercz