W Opolu na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w dniu 01.10.2021r. odbył się Mityng Lekkoatletyczny z okazji 70-lecia Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki "Od młodzika do olimpijczyka". Nasza szkoła brała udział w tych zawodach sportowych, a reprezentowaliu ją  uczniowie: AMELIA DEPTA, MARTYNA STONOGA, DANIEL PYTEL. Oprócz zmagań sportowych w biegu na 60m i 600m, nasi zawodnicy mieli świetną okazję poznać polskich olimpijczyków z Tokio- złotego medalistę w chodzie sportowym na 50 km - DAWIDA TOMALĘ, a także WŁADYSŁAWA KOZAKIEWICZA- tyczkarza, medalistę olimpijskiego z Moskwy z 1980 roku. Poznali też URSZULĘ KIELAN-  medalistkę olimpijską w skoku wzwyż z Moskwy 1980 r.  oraz JACKA WSZOŁĘ- medalistę złotego i srebrnego medalu olimpijskiego w Montrealu i Moskwie. Takie spotkania służą integracji czynnych zawodowo sportowców kadry Polski z młodzieżą, która dopiero wkracza do profesjonalnego sportu.Duże brawa dla organizatorów tej wspaniałej imprezy łączacej pokolenia sportowców - Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trenerem naszych młodych zawodników jest pani VIOLETTA OLIWA, która prowadzi grupę lekkoatletów z projektu ministerialnego "Lekkoatletka dla każdego" .

Violetta Oliwa

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry