Pięć medali oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki w Kielcach.

W dniach 03-04.02.2018 r. w Kielcach zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Kielc. W zawodach mogli startować zawodnicy w wieku 10-18 lat. Organizatorem zawodów była sekcja pływacka SALOS Cortile Kielce oraz Urząd Miasta Kielce we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

W zawodach wystartowała Marta Rakowska uczennica klasy VIa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku, która na co dzień reprezentuje Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Marta na początku obecnego sezonu letniego zanotowała bardzo udane starty w zawodach przeprowadzonych w Kielcach. Podczas dwudniowych zmagań sportowych nasza pływaczka pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w kategorii dziewcząt 12 lat i młodsi, zdobywając złote medale. Dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Marta zdobyła Puchar Prezydenta Miasta Kielc dla Najlepszej Zawodniczki Zawodów w swojej kategorii wiekowej.

Podczas zawodów Marta wystartowała w sześciu konkurencjach indywidualnych: 50m, 100m i 200m w swoim koronnym stylu dowolnym, 50m i 200m stylem grzbietowym oraz 200m stylem zmiennym. Na dodatkową uwagę zasługuje awans Marty do ścisłego finału w konkurencji 200m stylem zmiennym w kategorii OPEN. Jako najmłodsza zawodniczka w eliminacjach zajęła 6 miejsce, co zapewniło jej start w finale konkurencji drugiego dnia zawodów. Konkurencja ta jako jedyna przeprowadzona była systemem eliminacji i ścisłego finału. Marta startowała również w rywalizacji drużynowej, w konkurencji sztafet mieszanych 4x50m stylem zmiennym OPEN. W konkurencji tej sztafeta Sekcji Pływackiej VEGA zajęła 7 miejsce w stawce 13 ekip klubowych OPEN. Marta płynęła na trzeciej zmianie stylem motylkowym.

W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Kielc na Pływalni MOSiR ORKA w Kielcach udział wzięło 239 zawodników z 18 sekcji i klubów sportowych, w tym ekipa zagraniczna z Ukrainy.

Udział naszej uczennicy i zawodniczki sekcji pływackiej VEGA Dobrodzień w zawodach sportowych odbył się dzięki wsparciu finasowemu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia (KRS 0000157060).

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry