2 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data wybrana jest nieprzypadkowo, bowiem w tym dniu urodził się Hans Christian Andersen- najbardziej znany bajkopisarz. Z tej okazji w klasie II B w ramach innowacji czytelniczej „Książka uczy i bawi” odbył się cykl lekcji poświęconych poznawaniu sylwetki tego wybitnego pisarza i jego twórczości. W trakcie zajęć wspólnie czytaliśmy i omawialiśmy różne bajki autora, starając się z każdej z nich wyciągnąć właściwy morał, dowiedzieć się, czego uczy nas ta bajka i poznać jakie uniwersalne wartości przedstawia. Dzieci prezentowały również samodzielnie przeczytane swoje ulubione baśnie i zachęcały siebie nawzajem do ich przeczytania. Podsumowaniem zajęć była wystawa prac plastycznych dzieci i wykonana okolicznościowa gazetka.

Wiesława Papkalla