16 maja 2017 r. klasa III b wraz z wychowawczynią Barbarą Szymską i panią Karoliną Gawlik była na wycieczce w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej drukowaniu na tkaninie, czyli starej odręcznej metodzie ozdabiania materiałów z naturalnych włókien. Dzieci miały okazję zobaczyć, poznać i używać narzędzi, jakie wykorzystywano w poprzednich wiekach. Wykonywanie odcisków drewnianych matryc okazało się wyśmienitą zabawą nawet w XXI wieku. Połączenie starożytnej techniki z unowocześnionymi wzorami było dla uczestników prawdziwym odkryciem, dlatego dzieci dodatkowo wykonały wiele odcisków na papierze, aby pokazać je innym uczniom naszej szkoły.

Barbara Szymska