Wiedza o historii swojego rodu to spuścizna, której nie wolno nam zaprzepaścić. We współczesnym świecie jest ona podstawą do poznania samego siebie, odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”, zbudowania solidnego fundamentu przyszłości. Gromadzenie informacji o bliskich – także tych, których już z nami nie ma – to też element zbliżający rodzinę, spajający ją wewnętrznie.

Jak co roku uczniowie klas czwartych brali udział w szkolnym konkursie historycznym „Moje drzewo genealogiczne”. Niektórym udało się sięgnąć w głąb rodzinnej historii aż do danych o pra i prapradziadkach. Nieliczni dotarli nawet do fotografii, które czekały w starych albumach.

Mam nadzieję, że praca nad genealogią rodu dała Wam radość, satysfakcję i napełniła poczuciem dumy.

Komisja konkursowa miała nie lada problem analizując prace. Ostatecznie ustalono zwycięzców:

I miejsce – Marcelina Nawarowska, IV a

II miejsce – Filip Pięta, IV a

III miejsce – Rozalia Wróblewska, IV a i Zuzanna Dołęgowska IV b

Wyróżnienie – Maciej Rogowski IV a

Serdeczne gratulacje!

Nagrody zostaną przekazane laureatom na najbliższym apelu szkolnym.

/K. Mahari/

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry