Uczniowie klas II a i b pod opieką swoich wychowawczyń Wiesławy Papkalli, Magdaleny  Dudkiewicz oraz Darii Bejm odbyli niezapomnianą wycieczkę do Opola. Głównym celem były wizyty w Radiu Opole, TVP 3 Opole oraz Nowej Trybunie Opolskiej.

Podczas wizyty w Radiu Opole-  tej popularnej i znanej wszystkim ze słyszenia instytucji, mieliśmy okazję zobaczyć pracę realizatorów, dziennikarzy i poznać tajniki ich pracy. Zobaczyliśmy osoby, których głosy często słyszymy w radiu. Widzieliśmy, jak wygląda realizacja audycji radiowych na żywo. Przewodnicy oprowadzający nas po Radiu Opole pokazali nam, jak zmieniało się ono przez laty oraz opowiadali różne ciekawostki związane z ich pracą. Następnie w studio dzieci mogły zaśpiewać piosenkę, a potem wysłuchać nagrania wykonanego utworu. Sprawiło im to wielką radość, poczuli się prawdziwymi artystami. Jednak najwięcej emocji wzbudził udział  audycji   radiowej  na żywo w studio. Bardzo miłym akcentem było rozdanie upominków w postaci płyt z piosenkami dla dzieci nagranych przez radiowców. Po tak miłym i serdecznym spotkaniu z pracownikami Radia Opole wielu uczniów w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.

Po przyjściu do  TVP 3 Opole  udaliśmy się, wraz z przewodnikiem, do środka. Poznaliśmy szczegóły pracy ludzi przedstawiających nam codziennie na ekranach telewizorów najświeższe wiadomości oraz inne programy. Zobaczyliśmy w studiu telewizyjnym to wszystko, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej – ile urządzeń i ludzi je obsługujących potrzeba do nagrania kilkuminutowego programu. Zwiedziliśmy także pomieszczenie montażowe programów telewizyjnych, w którym montuje się dźwięk, obraz i światło

Z dziennikarzem panem Tomaszem Jarochem zwiedzaliśmy  redakcję gazety codziennej  Nowej Trybuny Opolskiej. Dało nam to okazję do poznania „od kuchni” pracy dziennikarzy. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy informacji o tym, jak zbierać materiały i pisać newsy, „podglądaliśmy” ciekawą pracę dziennikarzy. Dowiedzieliśmy  się wielu szczegółów dotyczących pracy redaktorskiej i dziennikarskiej. Odwiedziliśmy również archiwum NTO, które zrobiło na nas ogromne wrażenie .

Wszyscy uczniowie uznali naszą wycieczkę za udaną i wrócili do domu pełni przemyśleń nad ciekawą i fascynującą pracą  odwiedzonych miejsc. Na pewno dla wszystkich będzie to niezapomniany wyjazd.

Składamy ogromne podziękowania

dla pana Tomasza Jarocha

za zorganizowanie wspaniałej wycieczki pełnej fantastycznych i ciekawych wrażeń.

M. Dudkiewicz i W. Papkalla