Gminny Konkurs Matematyczny „AWANTURA O TYTUŁ MISTRZÓW MATEMATYKI”

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ozimku 27 kwietnia 2017r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „AWANTURA O TYTUŁ MISTRZÓW MATEMATYKI” dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z terenu gminy i miasta Ozimek. Organizatorem konkursu były panie: Beata Sojka, Elżbieta Nawrocka, Anna Kubalka i Izabela Mazur. W konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn - 21 uczniów z siedmiu szkół podstawowych Gminy Ozimek.

Młodych matematyków, ich nauczycieli, przywitała dyrektor PSP nr 1 w Ozimku – Danuta Kłysińska. Po części organizacyjnej uczestnicy konkursu zmierzyli się z zadaniami, których rozwiązanie wymagało sprawnego rachunku, sprytu oraz umiejętności logicznego, matematycznego myślenia.

Wyniki konkursu:

Małgorzata Mathea

Malwina Mazur

Tomasz Kumiec

Pan Jan Labus -Burmistrz Ozimka - oraz dyrektor PSP nr 1 w Ozimku - Danuta Kłysińska wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom i uczestnikom konkursu. Nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu także otrzymali podziękowania za rozbudzanie zainteresowań uczniów i inspirowanie do zgłębiania wiedzy matematycznej.
Wszystkim uczestnikom Gminnego Konkursu Matematycznego oraz ich nauczycielom gratulujemy.

Bardzo serdecznie dziękujemy Burmistrzowi JANOWI LABUSOWI za objęcie honorowym patronatem naszego konkursu.

Elżbieta Nawrocka

Beata Sojka