W Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie 2 grudnia odbył się finał konkursu fotograficznego ,,Osobliwości przyrodnicze w obiektywie'' , w którym uczestniczyło siedem uczennic  z klas 4-6 naszej szkoły. Organizatorem konkursu był Zarząd Województwa Opolskiego, a merytoryczną obsługę konkursu sprawował Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Celem konkursu było propagowanie idei związanych z ochroną przyrody i bioróżnorodności w Województwie Opolskim. Program spotkania dla dzieci był atrakcyjny i obejmował zwiedzanie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie uczniowie zapoznali się z zawiłymi losami świata korzystając z nowoczesnej technologii cyfrowej. Następnie odbył się wykład  z ciekawą prezentacją na temat:,,Bioróżnorodność od powstania Ziemi do dnia dzisiejszego'' i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Wszyscy uczestnicy w przerwach spotkania skorzystali w z przygotowanych przez organizatorów smacznych posiłków: poczęstunku i obiadu. Nasze uczennice za udział w konkursie otrzymały również drobne upominki rzeczowe - zestawy rzeźbiarskie do samodzielnego wymodelowania postaci dinozaura. Zachęcam dzieci, które interesują się przyrodą i fotografią do sprawdzenia swoich umiejętności w następnej edycji konkursu zapowiedzianej przez organizatorów w przyszłym roku szkolnym.

Podziękowanie za zorganizowanie przewozu dzieci dla pana Guzy i Smandzich.

Olga Jarosińska