Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie postanowili wypróbować nową metodę rysowania - piórkiem lub patykiem i tuszem. Sztuka rysowania tuszem znana jest od dawna, a poznanie jej i spróbowanie własnych sił w tej technice jest doskonałą zabawą zarówno dla starszych, jak i młodszych uczniów. Stosowanie tuszu w pracy twórczej umożliwia budowanie odcieni i kreślenie kreski z dużą precyzją. Uczniowie na zajęciach podjęli próbę przedstawienia natury obserwując widok z okna. Trudność polegała na tym, że zamierzony efekt mieli osiągnąć przy użyciu tylko i wyłącznie jednego koloru - czarnego, co uczy dyscypliny i wyobraźni. Jak sobie z tym poradzili? Czy, i tym razem, powstały ciekawe i imponujące małe dzieła sztuki? Oczywiście: tak!

Barbara Szymska