2 listopada uczniowie klas IIa, IIb, IIIa i IIIb  uczestniczyli w multimedialnej lekcji „Wielka przygoda małego żółwika” na Uniwersytecie Opolskim.  Dzięki nowoczesnej technologii Avatar Live dzieci odbyły podróż z interaktywnym żółwikiem Tomkiem, zdobywając wiadomości o królowej polskich rzek- Wiśle.  W jej trakcie, z pomocą multimedialnej encyklopedii Edu Magica, dzieci poznały najważniejsze miasta w Polsce, związane z nimi legendy, zabytki. Dowiedziały się czym jest rzeka, jakie zwierzęta zamieszkują jej tereny oraz dlaczego nie wolno jej zanieczyszczać. Poznały obieg wody w przyrodzie, dowiedziały się jak rozpoznać kierunki świata i czym zajmował się Mikołaj Kopernik. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w lekcji, angażowali się w rozwiązywanie problemów, zdobywali nową wiedzę i umiejętności świetnie się przy tym bawiąc. Mieli także unikalną możliwość porozmawiania z bohaterem i zadawania mu pytań. Udział w tej lekcji był dla dzieci fascynującym medialnym doświadczeniem, z którym bardzo dobrze sobie poradzili.

Wiesława Papkalla