"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Przez cały rok szkolny w klasie II B prowadzony był konkurs czytelniczy „Pożeracz Książek”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania poprzez formę czytelniczego współzawodnictwa. Co miesiąc uczniowie oddawali podpisane przez rodziców karty czytelnicze, na których zapisywali autorów i tytuły przeczytanych książek. W każdym miesiącu przyznawano drobne nagrody uczniom z największą ilością przeczytanych książek. Taka forma rywalizacji bardzo się dzieciom podobała, gdyż wzmacniała wiarę we własne siły i stwarzała możliwości osiągania sukcesów. Na koniec roku podsumowano wyniki i wręczono wszystkim uczestnikom nagrody. Zwycięzcą konkursu został Wincent Chmura, kolejne miejsca zajęły Martynka Stonoga i Martynka Kałwak. Przyznano również wyróżnienia I stopnia dla Magdy Radochońskiej, Kornela Ciężkiego i Szymona Włocha. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział. Gratulujemy !

Konkurs był jednym z zadań realizowanych w ramach prowadzonej w klasie II B innowacji czytelniczej „Książka uczy i bawi”.

Wiesława Papkalla