Uczniowie klas II A i II B spędzili miło czas 2 czerwca na wycieczce w Toszku. Wybrali się tam po to, aby zwiedzić unikalny gotycki obiekt stanowiący skarb dziedzictwa kulturowego Śląska. Poznali historię zamku i jego władców oraz architekturę. Najbardziej efektowną częścią zamku toszeckiego jest baszta widokowa, z której można podziwiać szeroką panoramę okolicy. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli teatrzyk kukiełkowy opowiadający legendę o "złotej kaczce". Jak powiada legenda - na odważnych czeka ukryty w podziemiach skarb - złota kaczka. Może ją odnaleźć tylko ten, kto urodził się w niedzielę i zna przy tym wszystkim przypisane rytuałem zaklęcia. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z duchem białej damy i zwiedzanie zamkowych lochów. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonali obrazy stylizowane na wzór średniowiecznych. Po tych wszystkich emocjonujących wydarzeniach z wielką ochotą udali się na poczęstunek i kupowanie pamiątek.

Wiesława Papkalla