Opolski Okręgowy Związek Badmintona  w okresie wrzesień-grudzień 2016 wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego przeprowadził po raz drugi Program Światowej Federacji Badmintona „Shuttle Time”- czas na lotkę. W dwunastu szkołach naszego województwa zostały przeprowadzone zajęcia dla ponad 250 dzieci, każda z tych szkół otrzymała darmowy sprzęt do gry w badmintona.

W dniu 09.12.2016r. w Głubczycach na hali sportowej odbył się turniej podsumowujący ten program, w którym udział wzięło aż 130 młodych zawodników z 11 szkół. Rozegrano 160 pojedynków systemem grupowo-pucharowym w grach pojedynczych, osobno dla dziewcząt  i  chłopców. Uczestnicy byli podzieleni na 3 kategorie wiekowe według klas: I-II, III-IV i V-VI . Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom a zwycięzcy medale i puchary. Nasi uczniowie - Martyna Śliwa i Kamil Jarocki zajęli w tym turnieju III miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Do turnieju uczniów przygotowywały nauczycieliki wychowania fizycznego - Violetta Oliwa i Agnieszka Kaczmarek