19 marca 2017 roku w Domu Kultury w Ozimku odbył się wernisaż autorskiej wystawy bardzo uzdolnionej plastyczki Barbary Szymskiej pt. „Moim uczniom…”. Prezentowane na wystawie przepiękne prace zadedykowane były uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku, gdzie autorka obecnie pracuje.  Ekspozycja ukazuje ciekawe sposoby przedstawienia natury przy użyciu różnych technik plastycznych. Są to między innymi kalkografie, rysunek tuszem, kolaż, asamblaż. Część technik wzbogaconych jest o nowe możliwości, jakie daje fotografia cyfrowa, co pozwala łączyć tradycyjne techniki plastyczne ze współczesnymi zdobyczami techniki. Przeszłość staje się fundamentem budowania nowych technik i form przekazu, torując drogę technikom przyszłości.
            Uroczystość otwarcia wystawy poprowadziła Dyrektor Domu Kultury Justyna Wajs-Fijałkowska oraz Agnieszka Jarocka – organizator wystawy, a uświetnił Burmistrz Jan Labus. Po zakończeniu części oficjalnej przybyli goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele z zaciekawieniem obejrzeli wystawę oraz rozmawiali z autorką, gratulując Barbarze Szymskiej nie tylko talentu, ale także wspaniałych pomysłów, kreatywności i ...ciepliwości. Niedzielne popołudnie minęło w atmosferze ciepłego, przyjacielskiego spotkania. Tę wystawę warto zobaczyć!