Każdego roku Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje w Opolu „ Opolski Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej” dla dzieci i młodzieży. W tym roku po raz pierwszy brała udział nasza szkoła (jako jedyna z gminy Ozimek), którą reprezentował Wojciech Okuniewicz z klasy 3a. Występ Wojtka był magiczny, a Wojtuś otrzymał dyplom i nagrodę. Na pewno w przyszłym roku spróbujemy ponownie, mając nadzieję, że więcej naszych uczniów zdecyduje się i tak jak Wojtek odważy się wystąpić publicznie.

Aneta Woźnica