Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym dla młodzieży szkolnej kina Helios - KINO NA TEMAT - JUNIOR. Obejrzany przez naszych uczniów francuski film "NOWY" był kontrowersyjny, poruszał ważne tematy, które tak naprawdę mogą dziać się w wielu szkołach - szykanowanie, wykluczanie, wyszydzanie, alienacja, przemoc rówieśnicza. Taki film musi zostać omówiony, by poukładać i "rozpracować" z młodzieżą obejrzane zaskakujące sceny filmu. Specjaliści -psycholog i moderator rozmowy - omówili poruszane w filmie  problemy, uczniowie głosowali nad postawami swoich rówiesników, mówili, co zrobiliby na ich miejscu. Nasi uczniowie wykazali się odwagą w wyrażaniu swoich opinii, kulturą dyskusji i mądrymi wypowiedziami, nie gonili za tanią sensacją. Panie prowadzące doceniały mądre i  wręcz dojrzałe osądy naszej młodzieży. Nauczyciele także!