Uczniowie klasy III b  realizowali twórczą pracę pt. „Roboty”. Należało najpierw wymyślić swojego robota, naszkicować projekt, a następnie go opisać. Kolejnym krokiem było stworzenie własnego robota z różnego rodzaju pustych kartoników. Pomysł ten bardzo spodobał się uczniom. Dzięki takim zajęciom dzieci dowiedziały się, jak można wykorzystać niepotrzebne już materiały, które na co dzień ma się w domu, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić i kreatywnie spędzić czas. Powstały przesympatyczne androidy, a wszystkie roboty były równie ciekawe i estetycznie wykonane. Niektóre z nich miały wbudowane dodatkowe funkcje, np. świeciły lampkami, lśniły kolorowymi przyciskami z plastikowych nakrętek lub włączały alarm. Roboty miały także swoje imiona - Fazek, Lucek, Gwen i inne. A teraz roboty dzieci można podziwiać na wystawie na korytarzu szkolnym.

Barbara Szymska