Uczniowie klas III „a” i III „b”,w dniu 14 czerwca, pod opieką wychowawczyń: Barbary Szymskiej i Renaty Krzyżowskiej oraz Darii Bejm brały udział w lekcji muzealnej pt. „Gry i zabawy w zagrodzie śląskiej” w Muzeum Śląska Opolskiego w Bierkowicach. Uczniowie zostali zaznajomieni
z grami i zabawami naszych dziadków. Zabawy realizowane były na świeżym powietrzu i miały charakter ruchowy. Dzieci miały między innymi okazję spróbować chodzenia na szczudłach, toczenia kółka patykiem, a także strzelania z procy do puszek. Zostały także zaznajomione z bogatą plenerową ekspozycją zabytków drewnianej architektury wiejskiej Śląska Opolskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wolnostojące domy, wiatraki, młyn wodny, a także kuźnia. Na zakończenie wycieczki ludowa artystka zaprezentowała uczniom sposób przędzenia wełny na kołowrotku oraz tradycyjne zdobienie kroszonek. Dzieci wróciły do domów z pięknymi upominkami.

Barbara Szymska