Dzień Języków Obcych został zorganizowany w naszej szkole w dniu 31.03.2017 r. Każda klasa i każdy uczeń mogli wziąć czynny udział i uczyć się jednocześnie dwóch języków (angielskiego i niemieckiego) dzięki tablicom dwujęzycznym rozwieszonym w całej szkole. Opisane były przedmioty codziennie oglądane przez dzieci, a także warzywa, owoce, ubiór i przybory szkolne. W klasach 4-6 zorganizowany został konkurs plastyczny na najlepszą interpretację powiedzenia angielskiego i niemieckiego. Wygrała Karolina Nowak z kl.5A za interpretacje  "a wolf in sheep’s clothing – wilk w owczej skórze", a wyróżnienie zdobyła Wiktoria Drozdek z kl.5 B za interpretację powiedzenia "eat like a horse - mieć wilczy apetyt". Natomiast z języka niemieckiego wygrała Rozalia Wróblewska z kl. IVA za pracę "das Ei will klüger sein als die Henne– jajko madrzejsze od kury" , a wyróżnienie powędrowało do Kingi Pytel z kl. VIA za interpretację  "den Teufel an die Wand malen- wywołać wilka z lasu".

Klasy szóste brały udział w konkursie na najlepszy plakat o krajach anglojęzycznych "Around the world in English-Dookoła Świata z angielskim", który wygrały Hania Karpińska z kl.6A i Agnieszka Smandzich z kl.6B , które przygotowały plakat o Stanach Zjednoczonych. Dziewczyny wykazały się nie tylko artystycznym talentem, lecz także umiejętnościami językowymi.

W tym dniu wszystkie klasy ubierały się w kolory wybranego przez siebie państwa.  Klasą, która najbardziej się zaangażowała i pomysłowo  ubrała w kolory flagi wybranego państwa są klasy 2b i  6A, które wykorzystały nie tylko akcesoria na ubraniach, wykazały się inwencją, a ubiór odwzorowywał kolor flagi państwa.

Poza konkursami uczniowie podczas zajęć poznawali ciekawostki o krajach niemiecko- i anglojęzycznych.

Alesia Asmushkina, Aneta Woźnica.