Doskonale zdajemy sobie sprawę z dobroczynnego, wręcz terapeutycznego oddziaływania zwierząt na człowieka. Obecność zwierzęcia działa wychowawczo na młodego człowieka, uczy odpowiedzialności, a także daje mu poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia.

W klasach I-III odbyły się 25 kwietnia interesujące zajęcia poświęcone zwierzętom domowym. Uczniowie mieli okazję przynieść lub przyprowadzić
do szkoły swojego pupila. W klasie IIb zagościły chomiczki, kocur Mruczek oraz młody labrador Floki. Ciekawość dzieci była ogromna. Niezwykle grzeczny i posłuszny swemu panu piesek był głaskany, karmiony smakołykami i chętnie poddawał się pieszczotom dzieci. Zaprezentował także różne sztuczki. Przedstawiciel najcudowniejszej chyba rasy na świecie podbił serca również innym uczniom klas młodszych. Były to bardzo pouczające zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Barbara Szymska

Floki