Tym razem na zajęciach ,podczas kolejnego eksperymentu dzieci dowiedziały się że mozzarela to substancja, która jest rozciągliwa. Po ogrzaniu w miseczce z ciepłą wodą stała się bardzo elastyczna, co pozwoliło nadmuchać ją za pomocą słomki. Następnie przystąpiły do sprawdzania „Co pływa, c o tonie?” Sprawdzały, które przedmioty potrafią utrzymywać się na powierzchni wody, a które toną. Na początku doświadczenia zdania, co do zdolności „pływackich” niektórych przedmiotów, były podzielone. Na końcu eksperymentu dzieci nie miały wątpliwości, że ciężkie przedmioty toną, a lekkie pływają różnych ciekawych materiałów podczas zajęć skonstruowały swoje „własne pływające pojazdy”. Sztuka i twórczość artystyczna daje nam wiele możliwości ekspresji. Nie od dziś wiadomo, że wyrażanie swoich emocji w sztuce pozwala się wyciszyć, uspokoić jak również przeżyć niezwykle radosne chwile. Barwy, światło, powietrze, przestrzeń, woda doskonale oddziałują na dziecięce zmysły. Na kolejnych zajęciach zaproponowałam dzieciom tworzenie obrazów za pomocą kolorowej piany. Powstały cudowne ,mokre dzieła prawdziwych artystów, a to wszystko w pełni słońca i otaczającej zieleni.

Przeprowadzone eksperymenty po raz kolejny wzbudziły w dzieciach wielkie zainteresowanie chęcią odkrywania i poznawania świata przyrody.

Magdalena Dudkiewicz