„Dinozaurowe” inspiracje…

Prehistoryczny świat, świat dinozaurów, mnogość ich gatunków, kolory,  których badacze nie do końca są pewni, możliwość nadawania struktur ich ciałom ma w sobie niezwykły czar przyciągający nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim  dzieci. Efektowne i gigantyczne dinozaury z naszej okolicy – z Parku Dinozaurów w Krasiejowie - stanowią dla nich doskonałe źródło twórczej inspiracji. Są wdzięcznym tematem prac plastycznych, ponieważ te prehistoryczne gady można malować, sklejać, wyklejać, składać... Uczniowie z klasy III b w ramach innowacji plastycznej „Historia Sztuką Pisana” pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Szymskiej tworzyli wielkoformatowe prace przedstawiające poszczególne gatunki tych stworzeń. Na szarym papierze, przy użyciu farb oraz pasteli powstawały w grupach kolorowe obrazy. Wspaniała zabawa oraz uzyskany efekt końcowy warte były poświęconego czasu.

Barbara Szymska