Uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii współczesnej. Na naszych oczach most wiszący, który towarzyszy nam od lat, stał się niezwykle ważny! Od środy 15 marca 2017 roku jest wpisany na LISTĘ POMNIKÓW HISTORII. Dokument podpisany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę pokazali naszym uczniom Wicewojewoda Violetta Porowska i Burmistrz Jan Labus. Na historycznym moście spotkali się także ludzie bardzo mocno związani z jego "odrodzeniem" - Prezes Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi Józef Tomasz Juros oraz wiceprezes mecenas Roman Jarosiński. To piękna historia, pięknego mostu-pomnika, nie tylko historii, ale także ludzkiej determinacji, pasji, zaangażowania, trudu, myśli twórczej,...