Uczniowie klas 1a i 1b w czwartek, 14 kwietnia, mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłym przedstawieniu teatru KAMISHIBAI. Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy – parawan. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Uczniowie klasy mieli okazję zobaczyć przedstawienie- "Jaś i Małgosia" (niem. Hänsel und Gretel), samodzielnie przygotowane przez uczniów klas 5a i 5b. Dzięki plastycznym opisom i rekwizytom użytym przez uczniów opowieść była dla dzieci ciekawa i interesująca.

Aneta Woźnica