Dlaczego słonie boją się myszy? Czy można oswoić hipopotama i razem z nim oglądać w telewizji seriale? Co najbardziej lubią jeść orangutany? Na te i inne pytania uczniowie klasy II B szukali odpowiedzi realizując cykl zajęć o zwierzętach w ramach realizacji innowacji czytelniczej „Książka uczy i bawi”. Inspiracją do poszukiwań była lektura książki Martyny Wojciechowskiej pt. „Zwierzaki świata”. Dzieci poznając historie kilku zwierząt odbyły niesamowitą podróż do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Zafascynowane lekturą wyszukiwały w encyklopediach i książkach przyrodniczych informacji o zwierzętach, a podsumowaniem tych działań było wykonanie ciekawych prac plastycznych.

Wiesława Papkalla