Uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka plastycznego z klas 4-6, w czerwcu 2016 r. brali udział w konkursie ,,Moja Europa'' Jestem Europejczykiem. Organizatorem konkursu była Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego z Opola, a partnerem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, w  której 16 września 2016 r. odbył się wernisaż prac dzieci ze szkół podstawowych województwa opolskiego. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów, z których III miejsce zajęła Wiktoria Szuszczyńska z klasy 5b. Celem konkursu było promowanie i upowszechnianie wśród dzieci wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz kształtowanie tożsamości europejskiej przy wykorzystaniu ich wyobraźni i umiejętności plastycznych. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Gratuluję sukcesu Wiktorii i kreatywnej postawy moim podopiecznym oraz zachęcam do dalszego rozwijania artystycznych uzdolnień.

Opiekun kółka plastycznego - Olga Jarosińska