Uczniowie klas IIa i II b uczestniczyli w dniu 9 czerwca w spotkaniu autorskim z panią Małgorzatą Żółtaszek, zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ozimku – Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Nie było to typowe spotkanie z pisarką, bo zamiast prezentacji swojej twórczości autorka zabrała dzieci w podróż i angażując je w różne działania zaprezentowała ścieżkę wydawniczą książki. Dzięki temu dzieci poznały po kolei pracę wszystkich osób, dzięki którym mamy książki, a więc autora, wydawcy, korektora, ilustratora, drukarza. Wprowadzając każdą postać autorka wspólnie z dziećmi omawiała zakres ich pracy. Następnie w krótkiej scence improwizowanej pisarka przedstawiła jedno ze swoich opowiadań. Zachęciła w nim wszystkich do aktywnego poznawania świata za pomocą pięciu zmysłów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcielały się we wszystkie role. Na zakończenie chętni uczniowie mogli kupić książki i otrzymać osobiste dedykacje od autorki, które niewątpliwie będą im przypominać miłe chwile spędzone razem z nią.

Serdecznie dziękujemy

Pracownikom Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku

za zaproszenie na to wspaniałe spotkanie.

Uczniowie klasy IIa i IIb

z wychowawczyniami.