Mikołajki to czas bardzo wyczekiwany przez dzieci. W tym dniu uczniowie klasy II B w ramach realizowanej innowacji „Książka uczy i bawi” uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Ozimku. Zajęcia dla nich poprowadziły pani Wiesia i pani Ania. Najpierw dzieci wysłuchały opowieści o prawdziwym Świętym Mikołaju i o tradycji obdarowywania się prezentami. Potem rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania, z którymi świetnie sobie poradziły. W radosny nastrój wprowadziła nas zabawa z wędrującym kapeluszem oraz nauka i wspólne śpiewanie piosenek o Mikołaju. A na zakończenie zajęć na dzieci czekała miła niespodzianka- czekoladowe mikołaje oraz kolorowanki, z których w szkole wykonały piękne prace plastyczne.

Wiesława Papkalla