Tematem przewodnim cyklu zajęć czytelniczych realizowanych w ramach innowacji czytelniczej „Książka uczy i bawi” w klasie II b były owoce i warzywa. Dzieci za pomocą zmysłów rozpoznawały warzywa i owoce, wyszukiwały informacji na temat ich wartości odżywczych. W kąciku  z poezją uczniowie czytali  humorystyczne wiersze o warzywach i owocach polskich poetów. Kolejnym etapem było wspólne wykonanie  prac plastycznych- „Warzywa i owoce w wierszach Jana Brzechwy i w wierszykach dzieci”. Chętni uczniowie wykonali z gruszek  zabawne figurki jeżyków. Na naszych zajęciach nie zabrakło również zabaw ruchowych i zabawy w teatrzyk, gdzie dzieci inscenizując wybrane wiersze oraz własne pomysły wykorzystały w nich pluszaki- „Świeżaki”. Humor i zapał do pracy dzieciom dopisywał, a na zakończenie wszyscy z apetytem zjedli pełne witamin owoce i warzywa.