W naszej Szkole czuje się już świąteczną atmosferę za sprawą przede wszystkim wystroju korytarzy – śniegowych gwiazdek, udekorowanej choinki oraz Mikołajków, zrobionych przez dzieci z klas młodszych. Doskonałym pomysłem na wkroczenie w magiczny czas Świąt jest również własnoręczne wykonanie Szopek Betlejemskich. Jest to zarazem kultywowanie jednej z najpiękniejszych polskich tradycji.

Prace nad tymi ostatnimi nie należały do najłatwiejszych – mozolne lepienie figurek z plasteliny, klejenie bibuły w kształcie szopki, nadawanie ostatecznego wyglądu, łącznie z gwiazdą betlejemską - to pracochłonne zajęcie, ale dające mnóstwo satysfakcji.

Uczniowie z klasy III „b” w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Historia Sztuką Pisana” pod kierunkiem pani wychowawczyni, Barbary Szymskiej wspólnie wykonywali szopki. Plastyczne przedstawianie motywów Bożego Narodzenia okazało się nie lada wyzwaniem. Uczniowie poradzili sobie jednak znakomicie, uzyskując zaskakujące efekty końcowe. W ich pracach dominuje oryginalność i pomysłowość. Szopki wyróżniają się kształtem i zastosowanymi materiałami.

Barbara Szymska