9 maja 2017r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Rekonstrukto” , która przybliżyła uczniom w formie pokazu z epoki czasy średniowiecznego rycerstwa. Mogliśmy zapoznać się z różnymi typami broni i elementami uzbrojenia rycerza.

Przy okazji okazało się, że zbroja płytowa naprawdę powstrzyma mocne uderzenie, a kolczuga nie jest zbyt wygodna…nie mówiąc już o hełmie z przyłbicą, tzw. „psim pysku”… Miecz z kolei trudno było unieść w jednej ręce. Znalazł się też chętny, którego zakuto w dyby za przewinienia srogie wobec bakałarzy.

Nietypowa lekcja historii zainteresowała młodych pasjonatów, którzy chętnie zgłębią wiedzę tajemną o przeszłości na następnych tego rodzaju spektaklach.

/K. Mahari/