Nauka programowania rozwija wiele bardzo ważnych umiejętności przydatnych w życiu. Uczniowie klasy III b swoją przygodę z programowaniem rozpoczęli od zabaw na macie do kodowania. Wykorzystując różne gry i zabawy ćwiczyli logiczne myślenie, strategie działania, umiejętność pracy w zespole, podejmowania decyzji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ucząc się programowania pracujemy również z robotami edukacyjnymi Doc i Photon oraz korzystamy z ćwiczeń internetowych. Wykonując ćwiczenia dzieci uczą się umiejętności rozwiązywania zadań, podstaw programowania z wykorzystaniem prostych schematów blokowych, podejścia algorytmicznego oraz logicznego myślenia. Uczniowie poszerzają też swoją wiedzę teoretyczną poprzez oglądanie wykładów, prowadzonych przez specjalistów, z których dowiedzieli się między innymi jak ważne jest precyzyjne i dokładne wydawanie instrukcji, pisanie kodów oraz na czym polega praca programisty. Zdobyta wiedza na pewno przyda im się w codziennym życiu, a być może zachęci też kogoś do wyboru zawodu programisty w przyszłości.

Wiesława Papkalla