Tegoroczna, nietypowa sytuacja sprawiła, że mikołajki w naszej szkole odbyły się też w inny sposób - online. Były zabawy, quizy, czytanie listów i pozdrowień. Dzieci poznały historię św. Mikołaja- biskupa miasta Mira, który bardzo dobrym człowiekiem i pomagał wszystkim potrzebującym. To na jego pamiątkę dzisiaj obdarowujemy się prezentami.

Uczniowie klas 1-3 wspólnie uczestniczyli też w lekcji, prowadzonej na żywo przez panią Sabinę Piłat, która opowiedziała nam o swoim spotkaniu z Mikołajem w Laponii. Na początek zobaczyliśmy jak wygląda wioska, w której mieszka Mikołaj. Do wioski wjeżdża się przez piękną bramę. Na drogach można spotkać renifery. Wszystkie domy zbudowane są z drewna w ciemnoczerwonym kolorze i mają białe okiennice. Znajduje się tam biuro, gdzie Mikołaj pracuje i przyjmuje przybyłych do niego gości, wysłuchuje ich życzeń i próśb. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się ,że Mikołaj najbardziej lubi jeść ziemniaki, ryby, pomidory i sałatę, a na deser lody. W wolnym czasie zaś lubi wędkować. Mikołaja w biurze spotkać można codziennie oprócz 24 grudnia, kiedy to wyrusza w podróż saniami ciągniętymi przez renifery i rozwozi prezenty dobrym dzieciom na całym świecie.

Nasłuchujcie więc charakterystycznego „ Ho Ho Ho…”, bo pewnie w tym roku też nie zapomni o Was.

Załączniki:
Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
 do góry