Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku było ukoronowaniem całego szeregu różnorodnych działań polskich patriotów. Jak wyglądała droga do niepodległości? O tym przypominamy sobie przy okazji  Narodowego Święta Niepodległości Polski, które obchodzimy 11 listopada. Teraz, w czasach pandemii, możemy okazać nasz patriotyzm i dumę narodową poprzez drobiazgi, z których tak naprawdę składa się nasze życie. A to czapeczka z orłem białym, a to kotylion biało-czerwony, a to długopis z flagą i symboliczna flaga na doniczce, a to biało-czerwony dres młodego sportowca. Można też zaśpiwać hymn.  Nie trzeba górnolotnych czynów, wystarczy flaga na balkonie i ta zabrana na wycieczkę po Polsce, uczciwa praca i nauka, szacunek dla drugiego człowieka! Tak niewiele! 

Grażyna Świercz

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
 do góry