W naszej szkole, 24.09.20r. odbyło się spotkanie dziewcząt klas szóstych z pielęgniarką firmy Always panią Małgorzatą Młynarczyk, w ramach realizowanego programu „Między nami kobietkami”. Program stworzono przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, ginekologów i psychologów. Został wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych przez MEN do użytku szkolnego. Celem programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki oraz uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania. Prowadząca zajęcia pogłębiła wiadomości uczennic na temat zmian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w młodym organizmie, niwelowała mity i obawy związane z miesiączka, w sposób przystępny i praktyczny udzieliła cennych wskazówek, jak sobie radzić w trudnych dla młodych kobiet sytuacjach oraz jak ważne jest wyrabianie właściwych nawyków higienicznych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a jego uczestniczki zostały zaopatrzone w broszurkę edukacyjną i próbki różnych produktów sanitarnych.

Olga Jarosińska

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
 do góry