Origami to sztuka składania papieru, która ma już ponad 1300 lat. Pochodzi ze starożytnych Chin, ale przywieziona została do Japonii, gdzie zyskała największą popularność. Dziś sztuka Origami znana jest na całym świecie .

Obchody Światowych Dni Origami przypadają na okres od 24 października do 11 listopada. Z tej okazji uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach „Sprawne ręce mamy- zrobimy to sami”, podczas których pod opieką swoich wychowawczyń uczyli się składania różnych kompozycji i elementów z papieru. Origami jest ciekawą techniką plastyczną, która daje wiele możliwości. Składanie papieru bardzo dobrze wpływa na kondycję umysłu i pomaga w nauce matematyki. Kartki papieru zagina się wzdłuż linii prostych, tworząc symetrycznie nakładające się płaszczyzny. Poprzez zabawę dzieci rozwijają swoje zdolności manualne, myślenie twórcze, wyobraźnię przestrzenną, dokładność i poczucie estetyki.

Wiesława Papkalla

Zdjęcia- wychowawcy klas