Potencjał dzieci, które obecnie większość czasu spędzają w domu, warto ukierunkować we właściwy sposób na rozwijanie umiejętności, poszerzanie wiedzy, a także na zagospodarowanie czasu wolnego tak, aby nie było w nim miejsca na nudę.
Podczas nauki zdalnej uczniowie klasy 3B wykonywali różne projekty i zadania. Rozwijali swoją kreatywność i pomysłowość przy projektowaniu budowli architektonicznych, wykonaniu modelu poduszkowca czy pacynki ze skarpety. Dużo frajdy sprawiło też dzieciom wykonanie obrazków malowanych mąką czy wykonanie wnętrza kopalni z użyciem tylko koloru czarnego. Zakładając hodowlę kryształków soli i prowadząc jej obserwację dzieci dowiedziały się skąd wzięła się sól. Dzięki takim zadaniom uczniowie poznawali nową wiedzę i specyfikę różnych zawodów.

Wiesława Papkalla