„ Bo wprawdzie nauka,

Niezwykła to sztuka,

Lecz także zabawa,

Co w każdym jest z nas”

( „Szkoła” - Michał Jankowiak)

 

W nietypowy sposób uczniowie klasy III B obchodzili w tym roku Dzień Edukacji Narodowej. Na początku dzieci poznały historię i tradycję obchodów tego święta. Następnie wysłuchaliśmy nagranych wspomnień osób, które do szkoły chodziły 40-50 lat temu. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wyglądała nauka w szkole oraz zobaczyć, jakimi przyborami posługiwali się wówczas uczniowie. W dalszej części zajęć mówiliśmy o tym, jakie są nasze oczekiwania wobec szkoły, jak miałaby wyglądać nasza szkoła marzeń. Na koniec za sprawą Pana Kleksa przenieśliśmy się do takiej niezwykłej szkoły- jego Akademii przy ulicy Czekoladowej. Na chwilę trzecioklasiści poczuli się jak bohaterowie książki „Akademia Pana Kleksa” biorąc udział w lekcji kleksografii i przędzenia liter.

 

Wiesława Papkalla

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
 do góry