Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku otrzymała certyfikat potwierdzający udział szkoły w programie edukacyjnym "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka" organizowanym w roku szkolnym 2015/2016 przez firmę TAURON Dystrybucja. Patronat nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.

W ramach programu 22 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez przedstawiciela firmy Tauron, który w ciekawy sposób przekazał uczniom informacje związane z wytwarzaniem i przesyłaniem oraz bezpiecznym użytkowaniem energii elektrycznej.

Uczniowie dowiedzieli się co to jest prąd i skąd się bierze? Jak bezpiecznie wymienić żarówkę? Dlaczego wymiana uszkodzonego kabla jest taka ważna? Czy naprawdę wtyczkę z gniazdka trzeba wyciągać dwiema rękami? Odpowiedzi między innymi na takie pytania poznały dzieci po obejrzeniu filmu "Włącz ostrożność".

Te cenne wskazówki, bardzo przydadzą się bezpieczeństwu uczniów w tak rozwiniętym świecie urządzeń elektrycznych. Na koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał długopis oraz zeszyt edukacyjny.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

Koordynator programu- Elżbieta Nawrocka