ARCHIWUM 2015/2016

W kinie i teatrze

Klasy II a i II b ze swoimi wychowawczyniami Renatą Krzyżowską i Barbarą Szymską pojechały do Teatru Lalki i Aktora w Opola na spektakl pt. „Mr Scrooge”. Znakomicie wykonane przedstawienie według „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa było nie tylko wspaniałą zabawą, ale przede wszystkim niezwykle pouczającą lekcją. Opowiadało o cudownej przemianie starego skąpca Scrooge’a, który nawiedzany przez duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, jako widz obserwował swoje poczynania i ich skutki. Gdy zrozumiał, co robił źle oraz zobaczył swój nędzny koniec postanowił odmienić los, poczynając od następnego ranka – Bożego Narodzenia. Nielubiany, skąpy, złośliwy Scrooge stał się od tej pory dobry, niczym Święty Mikołaj. Seans wzbudził zachwyt dziecięcej publiczności.

Klasy , czwarte, piate i szóste naszej szkoły pojechały do kina na wzruszający film "Bella i Sebastian 2" . Ten piękny film, pełen przygód, zwrotów akcji spodobał się i dzieciom, i dorosłym. Niebezpieczna wyprawa Sebastiana i Belli obfituje w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Film bawi i wzrusza, pobudza do myślenia,  i na pewno,  przekaracza "limit przygód przewidzanych na jeden film"!

Barbara Szymska, Grażyna Świercz

IMGP3886IMGP3885IMGP3884IMGP3801IMGP3799IMGP3797