Klasy Ia i Ib brały udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez Oddział  dla Dzieci i Młodzieży  Gminnej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Ozimku. Zajęcia zrealizowano  w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”, a ichcelem była promocja czytelnictwa. Scenariusze zajęć zostały opracowane i przeprowadzone z wykorzystaniem bajek  pt. „Syrop maga Abrakabry” Wojciecha Widłaka  oraz   Szarka i wilki” Ewy Nowak.  Dzięki inwencji bibliotekarzy spotkanie z tymi książkami było dla dzieci prawdziwą przygodą. Oprócz zapoznania się z treścią poszczególnych utworów, czekały na nie przeróżne atrakcje, m.in. przebieranie się w arabskie stroje, tworzenie własnych zaklęć, tropienie śladów zwierząt, zabawy w wilczki, wymyślanie dalszych przygód bohaterów oraz odgrywanie scenek teatralnych, które przedstawiały wydarzenia z książki. W samej bibliotece zostały stworzone również specjalne dekoracje, przenoszące uczestników w baśniowy świat, a zabawom towarzyszyła odpowiednio dobrana  muzyka. Dzieci z ogromnym przejęciem angażowały się w zajęcia i wcielały w role poszczególnych bohaterów, a przy tym było dużo śmiechu i zabawy. Uczniowie mogli również wyrazić swoją opinię na temat warsztatów, klikając na tablecie emotikonkę odpowiednio do nastroju. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały materiały informacyjne i promujące akcję edukacyjną, a po powrocie do szkoły  wykonały ilustrację do bajki.

Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za zaproszenie i możliwość udziału w zajęciach.

Wychowawczynie klas