Od najmłodszych lat powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów. Te zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Wiedzą o tym dobrze uczniowie klasy IA w której od początku roku szkolnego trwa akcja „Rodzice czytają dzieciom….”

Zapraszamy więc do naszego, wspólnego, głośnego czytania. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników - a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców! Czytajmy dzieciom jak najczęściej!

Dudkiewicz Magdalena