Wyprawa małych odkrywców

Odkrywcami zostali uczniowie klas Ia i Ib 10 czerwca tego roku. Wtedy właśnie wybrali się na wycieczkę na Górę św. Anny by odkryć jej skarby. Najpierw odkryli wulkan, którym kiedyś była ta góra. Dzięki uprzejmości o. Błażeja Kurowskiego, kustosza tego miejsca, zostali zaproszeni na szczyt, mieszczący się w ogrodach klasztornych, zwykle niedostępnych dla zwiedzających. Następnie w bazylice odkrywali figurkę św. Anny i związane z nią legendy: o wołach, które nie chciały iść i starej kapliczce, a to o ludziach, którzy od wieków przybywali w to miejsce szukać u św. Anny pomocy.

Następnie wizyta w Muzeum Misyjnych wprowadziła uczniów w klimat podróży do dalekich krajów: do Afryki i Ameryki. Po wyjściu z muzeum krótki spacer i odkrycie wielkich osób, które kiedyś odwiedziły to miejsce. Zadanie nie było trudne, bo wszyscy rozpoznali na zdjęciach przed ołtarzem papieskim postać naszego wielkiego rodaka: św Jana Pawła II. Nie było problemu także z nazwaniem innego wielkiego gościa: papieża Benedykta XVI, który odwiedził Górę św. Anny jako kardynał Ratzinger. Po wypełnieniu tych zadań dzieci zasłużyły na chwilę odpoczynku i krótki piknik na zielonej trawie. Swobodnej zabawie sprzyjała cudowna, słoneczna pogoda. Jeszcze chwila na lody i pamiątki...i niestety, trzeba było wracać.

S.Leonia